Popularizační článek měl za cíl představení projektu a možností využití mezioborové metody. Článek byl určen zejména pro místní autority. Vznikl v rámci projektu Mezioborový design měst, reg. č. TL0100025 podpořený Technologickou agenturou ČR.
Pocit, že se opakují hloupé chyby stále dokolečka…
Popularizační článek měl za cíl nastínit alespoň částečně možnosti využití softwaru s umělou inteligencí, který by mezioborově řešil urbanistické problémy. Vznikl v rámci projektu Mezioborový design měst, reg. č. TL0100025 podpořený Technologickou agenturou ČR.
Současné výzkumné a vývojové kapacity v průmyslových podnicích
Článek prezentuje hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. CZ.6.06.2014.221.014 s názvem „Výzkum a vývoj v průmyslových organizacích v ČR“. Popisovány jsou praktiky průmyslových podniků v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VaVaI), konkrétně personální zajištění a spolupráce s dalšími pracovišti a organizacemi. Zaměřeno je na podíl vědeckých a výzkumných úvazků vzhledem k celku zaměstnanců v případě průmyslových organizací působících v ČR zabývajících se VaVaI.
Zajištění činnosti VaVaI vlastními pracovníky v průmyslových podnicích
Článek prezentuje hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. CZ.6.06.2014.221.014 s názvem „Výzkum a vývoj v průmyslových organizacích v ČR“. Popisovány jsou praktiky průmyslových podniků v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VaVaI), konkrétně realizace personálního zajištění a budování vlastních výzkumných kapacit. Zaměřeno je na zajištění vlastní výzkumné činnosti pomocí interních zaměstnanců.
Postoj české veřejnosti k naplňování cílů politiky soudržnosti EU
Článek prezentuje hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. CZ.3.02.2013.221.004 s názvem „Přístup obyvatel ČR k regionální politice EU“. Výsledky provedené analýzy prezentují postoj české veřejnosti k evropským dotacím poskytnutých na rozvoj chudších a sociálně zaostalejších regionů v ČR. Současně je pozornost věnována zhodnocení účinnosti a efektivnosti takto vynaložených finančních prostředků.
Ochota obyvatel ČR dodržovat doporučení lékaře
Článek prezentuje hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. CZ.6.02.2014.221.021 s názvem „Zdravotní uvědomělost obyvatel České republiky“. Článek identifikuje postoje a chování obyvatel ČR ve vztahu k vlastnímu zdravotnímu stavu.
Sociální prostředí seniorů a trávení volného času
Článek prezentuje hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. TD03000156 s názvem „Preference seniorů a realita jejich ekonomické situace v komparaci s činností municipalit v rámci programu aktivního stárnutí“.
Subjektivní hodnocení zdravotního stavu seniorů
Článek prezentuje hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. TD03000156 s názvem „Preference seniorů a realita jejich ekonomické situace v komparaci s činností municipalit v rámci programu aktivního stárnutí“. Článek se zaměřuje na subjektivní hodnocení zdravotního stavu českých seniorů, s ohledem na jejich ekonomickou situaci a věk.
Vnímání globální identity v krajích ČR
Článek prezentuje hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. CZ.7.01.2018.231.031 s názvem „Globální a lokální postoje obyvatel ČR“. Článek zkoumá globální identitu české společnosti. Konkrétně se zaměřuje na její otevřenost vůči vnějšímu světu a její míru v různých krajích ČR.
Národní identita Čechů jako vysvětlení zisků radikálně populistických (pravicových) stran?
Článek prezentuje hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. CZ.7.01.2018.231.031 s názvem „Globální a lokální postoje obyvatel ČR“. Článek zkoumá národní identitu české společnosti. Konkrétně se zaměřuje na sílu této identity a její extrémistické hodnoty.