Ostatní

11. 11. 2022

Veřejná konzultace ke zjednodušení administrativní náročnosti čerpání ESIF

V období od června do srpna 2018 byla provedena evaluace náročnosti administrace čerpání prostředků z ESIF. Souhrnný poster přináší výsledky věnované evaluaci jednotlivých fází procesu administrace z pohledu žadatelů/příjemců. Konkrétně je pozornost věnována fázi přípravy žádosti o podporu, hodnocení výzev, fázi podání žádosti o podporu, přípravě žádostí o platbu a proplácení a dalším etapám.
11. 11. 2022

Czechia

The chapter introduces evaluation experience in Czechia, a country witnessing strong development of evaluation capacities of both the evaluation demand and supply sides during the last two decades. We apply several points of views to make readers familiar with the conditions for evaluations by introducing the general legal framework and specifics of sectoral approaches to evaluations in evaluation-leading sectors in Czechia.
11. 11. 2022

Potřeby pečujících

Je péče o staré rodiče očekávaná a uznávaná hodnota, anebo handicap, který snižuje sociální postavení pečujících? Je diagnóza demence stigma? Jsou pro pečující rodiny největším problémem finanční nároky péče nebo riziko ztráty zaměstnání, či se potýkají spíš s nedostatkem času na péči anebo s fyzickou nebo psychickou obtížností péče? Co nejvíce chybí v systému zdravotních a sociálních služeb v České republice? A nakolik jsou pečujícím rodinám prospěšné současné formy podpory? Takové byly úkoly výzkumného projektu „Hodnocení potřeb rodinných příslušníků pečujících o seniory“, jehož výsledky předkládá tato kniha.
11. 11. 2022

Předpoklady a bariéry sdílené péče v Česku z pohledu domácností pečujících o nesoběstačného seniora

Kapitola uzavírá souhrn poznatků týkajících se dlouhodobé sociálně-zdravotní péče o nesoběstačné seniory. Kapitola shrnuje některá zjištění z primárního výzkumu provedeného na reprezentativním vzorku neformálních pečujících v Česku. Její zaměření doplňuje výše uváděné informace o dlouhodobé péči zahrnující zahraniční praxi ve vybraných zemích a reflexi systémů dlouhodobé sociálně-zdravotní péče z pohledu vybraných expertů.
5. 5. 2021

Diagnostické a tréninkově-rehabilitační rozšíření automobilového trenažéru pro osoby po poškození mozku

Jedná se o výsledek typu "užitný vzor", který byl vytvořen v rámci projektu Zpátky za volant – Diagnostický a rehabilitační nástroj pro osoby po poškození mozku.
4. 5. 2021

Manuál řidičské rehabilitace osob s poškozením mozku pro pracovníky neurorehabilitačních pracovišť

Tento manuál je jedním z výstupů projektu č. TJ02000036 „Zpátky za volant – Diagnostický a rehabilitační nástroj pro osoby po poškození mozku“ řešeného v rámci programu ZÉTA, podpořeného TAČR, ve spolupráci s centrem neurorehabilitace ERGO Aktiv a Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT. V rámci manuálu je popsán celý průběh řidičské rehabilitace při použití rozšířeného automobilového trenažéru (cílová skupina, vstupní vyšetření, průběh testování a tréninku).
4. 5. 2021

Technická zpráva z etapy vývoje 3

Tato technická zpráva popisuje finální etapu vývoje Funkčního vzorku diagnostického a tréninkového zařízení pro osoby po poškození mozku. Součástí zprávy je popis výsledků dané etapy vývoje, tj. konečné verze funkčního vzorku, tj. specifikaci úprav elektronických snímačů, dalších elektronických součástí, parametrů výpočetní techniky pro předzpracování a zpracování měřených dat, konstrukčního uspořádání, a to v souladu s předpokladem sériové výroby.
4. 5. 2021

Technická zpráva etapy vývoje 2

Tato technická zpráva popisuje druhou etapu vývoje Funkčního vzorku diagnostického a tréninkového zařízení pro osoby po poškození mozku. Součástí zprávy je popis specifikace elektronických snímačů, dalších elektronických součástí, parametrů výpočetní techniky pro zpracování měřených dat, návrh algoritmů a návrh konstrukčního uspořádání. Součástí zprávy je doporučení pro úpravy a optimalizaci konstrukce a software. Návrhy představují původní výsledky vývoje, tj. inovativní návrhy pro odbornou prezentaci.
4. 5. 2021

Technická zpráva z etapy vývoje 1

Tato technická zpráva popisuje první etapu vývoje Funkčního vzorku diagnostického a tréninkového zařízení pro osoby po poškození mozku (projekt č. TJ02000036) zaměřenou na volbu technologií pro záznam parametrů ke kvantitativnímu hodnocení zdravotního stavu monitorovaných subjektů. V rámci této etapy byly zevrubně analyzovány možnosti a způsoby monitoringu fyzikálních a medicínských dat potřebných pro určení zdravotního stavu a řidičských schopností testovaného subjektu. Zpráva popisuje výběr a návrh vlastností tréninkového a výukového softwaru, softwaru pro sběr a simulaci dat a softwaru pro zpracování dat. Výběr je zaměřen na volbu vhodných fyzikálních a medicínských veličin, které požadované zařízení, resp. software, musí umožnit zaznamenat a následně předzpracovat a zpracovat pro následné odborné zhodnocení. Je tedy podrobněji popsána, s ohledem na aplikaci v praxi, podoba, resp. možnosti systémů pro monitoring fyziologických dat, pohybů končetin a pohybů očí.
26. 2. 2021

Věda, výzkum a inovace v průmyslových podnicích

Poster informuje o hlavních zjištěních z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. CZ.6.06.2014.221.014 s názvem "Výzkum a vývoj v průmyslových organizacích v ČR". Poster přináší informace o způsobech zajištění výzkumu a vývoje, o rozsahu výzkumných a vývojových kapacit, o způsobech financování výzkumu a vývoje a informace o výstupech výzkumné, vývojové a inovační činnosti v průmyslových podnicích.
21. 10. 2020

Mezioborová studie obce Kostelec

Tato zpráva analyzuje problematiku území obce Kostelec a nabízí vhodná a dlouhodobě udržitelná řešení zásadních problémů, popřípadě hledá odpověď na to, jak optimálně rozvíjet stávající potenciály. Vznikla v rámci projektu Mezioborový design měst, reg. č. TL0100025 podpořený Technologickou agenturou ČR.
21. 10. 2020

Systémy měření výkonnosti používané v českých organizacích

Poster přináší hlavní zjištění z výzkumného šetření realizovaného v rámci řešení projektu č. CZ.3.01.2012.221.002 s názvem "Systémy měření výkonnosti v českých organizacích". Na základě výsledků komplexního výzkumného šetření jsou popisovány jednotlivé oblasti, ve kterých české organizace svoji výkonnost sledují (finanční řízení, prodej, marketing, řízení lidských zdrojů a další) spolu s používanými metodami/metodikami sledování a měření své výkonnosti.